Aischa


nar. 8.5.2015 ve 13.45 hod., váha 515 g

mluvíme o ní jako o Měsíčkové

1.6. - vážím 1.950 g

Aischa je klidná fenečka a soubojům se zatím vyhýbá. O několik víc pochování si  však přijde říct. Je to velký mazel. :-))

Byla z vrhu nejmenší, ale to je už dneska minulost. Všetečka, která se umí pěkně přihlásit, když zjistí, že by bylo na čase dát si svačinku.

29.5. - 3 týdny, váha: 1670 g

1.6. - vážím 1.950 g

Po Vašíčkovi je Aischa největší mazel. Sedne si přede mne a upřeně kouká - jejímu prosebnému pohledu se nedá odolat a po pochování, dostanu za odměnu olíznutí na tvář. Klidná, hodná holka. :-))

5.6. - váha 2,4 kg

Aischa - milá,  čistotná holčička - mazlivka, ale nenechá si nic líbit a klidně se vrhá i do soubojů. :-)

8.6. - váha 2,7 kg


12.6. - 5 týdnů - váha 3,40 kg

Aischa zůstává v Kaplici. Její malí opatrovníci se už na ni těší.

Aischa se domnívá, že by byla lepší fotografkou a tak chce foťák sama

15.6. - váha 3,90 kg

19.6. - váha 4.40 kg

Je největší kamarádkou Anežky a je je skoro stále vidět spolu s Andym, jak špekulují, co kde provést. Probíhačky mezi složenými kameny a kolem kotce jsou pro ně největší zábavou.

23.6. - váha 5.3 kg

26.6. - 7 týdnů - váha 6,1 kg

30.6. - váha 6,7 kg

Aischa je své sestřičce Anežce velmi podobná a opravdu existuje pouze pár znaků, podle kterých je rozeznám pouze já, zvláště za situace, kdy v zápalu boje přišly obě o barevný obojek. Klidná, hodná fenečka, která umí zlobit jenom maličko. :-)

4.7. - váha 7,6 kg - i v té váze - zase mají úplně stejně

10.7. 9 týdnů - váha 8,3

užívala si s bráchou na zahradě - bylo to pro ně příjemné a zdravé hlavně pro jejich klouby

Aischa je mojí velkou útěchou v pocitu prázdnoty a  nastalém tichu v domě. Stačí se na ní podívat a podrbat ji v kožíšku a hned je mi lépe. Bude u mámy ještě 3 týdny, než odejde ke své rodině, která ji pravidelně navštěvuje. Je moc hodná a nejvíce si užívá na zahradě. Také mi ráda pomáhá na záhonech, což je pro hovíčky typické. Jejich estetické cítění je vyhraněnější než to naše, a pokud se jim něco nelíbí zasazené tam, kde to být nemá, tak to zkrátka vyhrabou a poponesou na to správné místo. Zatím v kotci nespí, ale spí sama v místnosti kde se narodila a prospí v klidu celou noc.

17.7. - 10 týdnů - Aischa váží 9.9 kg

Včera prožila veliké dobrodružsvtí, když se ráno na dvoře objevil  netopýr - poskakoval před ní a měla jsem co dělat, abych ho zachránila  od jejích zubů. Za hodinu pak objevila nádherného motýla a toho dostihla a pocuchala mu jeho parádní obleček - doufám, že to frajer nakonec přežil.

19.7.

Dnes se byla psí holčička osobně seznámit  se starou kočkou Justýnou. V jejím domově bude na ni totiž také jedna čekat. Vše proběhlo v klidu, holky se očuchaly a až když kočka zasyčela, malá Aischa na ni štěkla, jako že ať toho nechá. Dál mě pravidelně provází na zahradu, kde ji ani nenapadne prohnat IB a to ani za přítomnosti dalšího štěněte českého teriéra Fida, s kterým prožila v přátelství včerejší den.

31.7. - 12 týdnů - rovných 12 kg

Už jenom dva dny a budu se muset s touto pohodovou hoví holčičkou rozloučit. Prožila jsem s ní mnoho hezkých chvil, je opravdu velice hodná a doufám, že své rodině, která se na ní velmi těší, bude dělat stejnou radost jako mně.

2.8.  Aischa odešla